Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podrobnosti o zpěvácích, jež jsou uvedeny v  katalogu " České kapely - termíny vystoupení".

 

Richard Krajčo:

(* 1. června 1977 v Ostravě) je znám především jako divadelní i filmový herec a hlavní zpěvák punkfolkové skupiny Kryštof. Původně se vyučil elektrikářem. Po maturitě studoval na Vysoké škole báňské v Ostravě, zde ale dlouho nevydržel a začal se věnovat hudební kariéře, nejdříve jako DJ v klubech. Roku 1996 byl přijat na Janáčkovu konzervatoř na hudebně dramatický obor.

Od roku 1998 moderuje v České televizi hudební hitparádu Medůza. V roce 1999 získává první angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě – roli Hamleta. O rok později získal Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku. V současné době se střídavě objevuje v inscenacích Národního divadla v Praze.

6. srpna 2005 se oženil se zpěvačkou Ivou Frühlingovou. Začátkem roku 2006 se jejich manželství rozpadlo.

 

Eva Farná:

Zpěvačka Eva Farna se narodila 12. srpna 1993 v Třinci. Nyní žije s rodiči a se sourozenci Adamem a Magdalénou ve Vendryni. Studuje první ročník gymnázia v Českém Těšíně. Od dětství se věnuje hudbě, tanci a výjimečně i herectví.

Svých prvních úspěchů dosáhla Ewa Farna ve svých 13 letech písní Měls mě vůbec rád. V roce 2004 vyhrála Eva Farna 1. místo v okresní pěvecké soutěži ve Frýdku – Místku. Ještě v tomto roce vydala album se stejným názvem.

V současnosti Eva Farná spolupracuje se producenty Leškem Wronkem a Danem Hádlem, muzikanty z kapely a autory písní Janou Rolincovou – Hádlovou, Petrou Cvrkalovou a Petrem Šiškou.
Kapela Ewy Farne se jmenuje De Rocx a má 4 členy. V roce 2008 měla Eva Farna celorepublikové turné. Eva Farna je nejmladší zpěvačkou v České republice, která takovéto turné podnikla.

I když Eva Farna navštěvuje gymnázium, věnuje se koncertování má ještě čas na závodní lyžování za Ski Beskyd Velká Rača.

Eva Farna získala několik ocenění v celostátních hudebních soutěží a je velmi dobře známa také v zahraničí, především v Polsku. Ewu Farnou mají navíc v oblibě dívky a děti.

 

Jaromír Nohavica:

Narodil se 7 června v roce 1953 To znamená že mu je 48 let.Matka byla ze 14 dětí , otec byl houslista a básník. Jaromir Nohavica nebyl sice básník ale skládal basně. První basen složil ve svých 8 letech. Zní Pip Pip letí družice kolem země, Vyslal Ji chytrý muž ze sovětské země Otec Jaromíra Nohavici chetěl aby se zněj stal houslista, ten však neměl zajem. Koupil mu tedy alespon kytaru, doprovodný nástroj, ktery ho provazí celým životem. Od jakživa hraval jen své písně. První písen se jmenovala :“ Přej si co chceš”.(tu tady nemam) První skupina jse jmenovala: “Atlantis”. Napsal mnoho textu pro Marii Rotrovou.Mezitím studoval i nestudoval. Pracoval jako dělník ve Vitkovicích a zase chtěl studovat ale nebyl přijat. Před vojnou se oženil se paní Martinou. Mají 2 děti Lenku Jakuba.

 

Daniel Landa:

  • Povolání: Zpěvák, herec
  • Věk: 41
  • Datum narození: 4.11.1968

Známý český rockový zpěvák se narodil v Praze. Po vystudování oboru hudebně dramatického na pražské konzervatoři v roce 1988 se seznámil se svou nynější manželkou Mirjam Miller, se kterou se v roce 1991 oženil a se kterou vychovává dcery Anastázii, Roxanu a Rozálii.

Přestože Daniel Landa vystudoval konzervatoř, hraní se věnuje naprosto minimálně. Jako herec účinkoval pouze ve filmech
„Proč“, „Černí baroni“ a v německém seriálu "Alles ausser Mord“.

Také účinkoval ve svém muzikálu Krysař, kde hrál hlavní roli. Více než herectví se však Landa věnuje tvorbě scénářů, které až na výjimku (film „Zvláštní schopnosti“) zůstávají nezfilmovány.

Landova hudební dráha začíná v roce 1987, od kdy působí v kapele Orlík. S Orlíkem však nahrál pouhé 2 desky („Oi!“ a „Demise“) a záhy po revoluci se roku 1992 kapela rozpadá, hlavně kvůli všeobecné kritice textů písní. To však kupodivu Landu neodradilo, ba spíš naopak. V témže roce se vydává na sólovou dráhu svým albem „Valčík“, následuje „Chcíply dobrý víly“ (1994), „Pozdrav z fronty“ (1997), „Smrtihlav“ (1998), „Konec“ (1999), „Best of Landa“ (2000), „9mm argumentů“ (2002) „Krysař“ (2002) a „Vltava Tour“ (2003). Za svou hudební tvorbu obdržel již dvanáct zlatých a pět platinových desek, v roce 2000 byl vyhlášen firmou EMI "nejúspěšnějším českým autorem za posledních deset let".

Mimo zpěvu, který považuje za svou velkou zálibu se poměrně úspěšně věnuje autokrosu, truckům a rallye, u které jediné vydržel až dodnes.

28. 11. 2009 získal v kategorii zpěvák třetí místo v anketě Zlatý slavík.

 

Divokej bill:

Úvalská kapela Divokej Bill byla založena v průběhu roku 1997. Během dvou let se ustalovala sestava. Kapela začala koncertovat, mimo jiné hrála i na prvních ročnících Rock for People, díky čemuž navázala spolupráci s Ameba Production, která se o kapelu stará dodnes.

Když kapela přibrala do sestavy banjo její sound se definitivně ujasnil a kapela nahrála demosnímek, se kterým se přihlásila do několika vyhledávacích soutěží (Rock Nymburk, Jim Beam rock, Broumovská kytara, Rock fest Dobříš), z nichž většinu vyhrála. Na základě toho skupina podepsala smlouvu s firmou Monitor EMI na tři desky.

První vychází v roce 2000 pod názvem Propustka do pekel. Začali jezdit po klubech jako předskokani Nahoru po schodišti dolů band a spřízněných Třech sester, dostali se tak do podvědomí klubového publika. Druhá deska s názvem Svatá pravda (2001) jim mimo jiné přinesla možnost jet spolu se Žlutým psem velkou Staropramen Tour.

Na třetí desce Mezi nima (2003) kapela poprvé použila syntezátory. Pilotní singl Znamení otevřel kapele cestu do rádií. Mezi tím získala Zlatou desku za deset tisíc prodaných kusů. Loni se jim podařilo vydat úspěšné live album a zároveň DVD nazvané podle místa, kde bylo nahráno Lucerna.

V loňském roce byla kapela nominována na cenu Anděl jako objev roku a za desku Mezi nima na Album roku. V letošním roce je nominována na Kapelu roku.

 

Tři sestry:

Datum narození:
18. červen 1966

Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec se narodil v roce 1966. Vystudoval gymnázium a poté pokračoval na stavební fakultě ČVUT. Během studia na ČVUT studoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově. Od roku 1985 působí ve skupině Tři sestry a získává přezdívku Lou Fanánek Hágen (Podle dvou hudebních vzorů - Niny Hagen a Lou Reeda).

Fanánek píše také texty pro velice významné české umělce, např. duety pro a Karla Gotta a Lucii Bílou, dále pro Ilonu Czákovou nebo skupiny Těžkej Pokondr  a Maxim Turbulence. Několikrát spolupracoval s Michalem Davidem , např. na muzikálu Princezna zmrzlina a roku 2003 na muzikálu Kleopatra, ke kterému spoluvytvářel libreto. Lou Fanánek Hagen také otextoval Šmouly.

Chinasky:

1.zari 1980 se potkaly zakladatele skupiny chinasky Pavel Grohman a Michal Malatny
1987:

zalozily skolni skupinu st.boty a o rok pozdeji se jejich clenum zacal libit metal tak se rozesli
ale pridal se jirka seydler a petr rajchrt
1990
dostali skusebnu a manazera a v praze vznikla první demo nahravka
1991
v praze zacali tocit další demo nahravky,a první pisnicky sou v radiich
1992
odchazi petr rajchrt protože mu to casove nevichazi
1993
prichazi kapelista denis Lucas
1994
na místo denise lucase prichazi vláda sadek a muzou vydat desku nabidka od KaB music
a vraci se petr rajchert ,prejmenovavaji se na chinasky
1995
na místo sadka prichazi Robert Jina
obevuje se svitici logo chinasky
deska se muze natacet a nataci se novy klip pojd si lehnout,za necele dva mesice je krest desky
1996
odchazi jiri sadler ze zdravotnich duvodu a prichzi Ludek Adamek ,
Nataci se nova deska od bm music a odchazi robert jina a prichazi
Frantisek taborsky a zase odchazi ludek adamek a prichazi
Adam stivin,zacinaji bodovat první skladby
1997
nataci se klip podleham,vyslo cd st.hadry:pra chinaski jsou to stare dema od st.hader v omezenem nakladu,vychazi další cd dlouhej kour kteří se hned hraje v radiicha nataci se klip dlouhej kour
1998
vyhravaji moc umisteni 1-40mista
1999
dlouhej kour je nej hranejsi vubec,nove cd 1signalni
2000
Rajchrt znovu odchází a taky adam stivin,nova sestava: Michal Malátný - zpěv, kytara; Franta Táborský - zpěv,kytara; Macrela Chmelířová - baskytara; Štěpán Škoch - zpěv, saxofony, flétny; Petr Kužvart - zpěv, trubka, perkuse; Pavel Grohman - bicí.Vychazi cd na na a jiné popjevky . Singl Klára je po prvním týdnu 14. nejhranější skladbou v českých rádiích.

 

Xindl - X:

  • Povolání: zpěvák a scénárista
  • Věk: 30
  • Datum narození: 16.8.1979
  • Znamení: lev

Xindl X, který se jmenuje vlastním jménem Ondřej Ládek, je zpěvák a scenárista.

V roce 2007 zvítězil s písní Mamut v soutěži Česko hledá písničku, o rok později získal ocenění Autorská Porta za píseň Dysgrafik a na festivalu Zahrada zvítězil v písničkářské kategorii.

V soutěži Inkubátor pořádané serverem iLegalne.cz opět zvítězil s písní Styky a to v kategorii pop.

Píseň Anděl byla v roce 2008 nejhranější písní na serveru Bandzone.cz.

V roce 2008 vydal debutové album Návod ke čtení manuálu, za které získal nominaci na cenu České hudební akademie Anděl v kategorii folk a country.

Pracoval i jako spoluautora scénářů prvních 15. dílů seriálu Comeback.

 

Jiří Zonyga:

(datum narození: 07.09.1964), řidič kamionu z Břeclavi, získal sympatie svou přirozeností a laskavým přístupem. Má hlas jako zvon, který by probudil mrtvého.

„Moje máma mě vždycky chtěla vidět zpívat na hodech pod májkou, ale já jsem na to nebyl. Chtěl jsem třísknout školní taškou na zem a běžet ven. Užil jsem si krásné a pohodové dětství plné srandy. Ve škole jsem byl grázl, proběhla i nějaká dvojka z chování, ale když potkám své bývalé učitele, vždycky si na Zonygu vzpomenou,“ vypráví s nostalgií v hlase.

Jiří Zonyga ukazuje, že když si stojí za svým výběrem, tak vedle nešlápne. Jednou se cítí jako rocker, a tak se tak i prezentuje a tak i zpívá. Nenechá ze sebe dělat Milana Chladila nebo božského Káju, je sám sebou, s obrovskou vervou a energií se vrhá do každé písně a ukazuje všem mladým lidem, že patří-li někdo do starého železa, on to určitě není.

JMÉNO A PŘÍJMENÍ: Jiří Zonyga
DATUM NAROZENÍ: 07.09.1964
VĚK: 43
MĚSTO: Břeclav
KATEGORIE: 25+
PATRON: Gábina Osvaldová
Povolání: Řidič kamionu

O X Factoru: “Nejvíc mi zatrnulo, když jsem trochu pokazil píseň Amerika. Nejsilnější vzpomínku mám na přivítání s blízkými po postupu do finále v hospůdce Titanik. Normálně žádné talismany nenosím, ale omylem mi zůstala v kapse plena mé dcery, tak jsem si z ní udělal talisman.”

O porotě: “Nepřál jsem si Gábinu, ale teď jsem rád, že nás má právě ona. Je výborná.”

O milionové výhře: “Kdybych vyhrál, asi by proběhla nějaká stavební činnost na rodinném domku.”

Jakou hudbu nemusí: “Jazz, prostě tomu nemůžu přijít na chuť.”

Nejoblíbenější píseň: “Another day od Dream Theater.”

O rodině: “Mám sestru Jitku (51) a bráchu Pavla (55). Otec už zemřel, maminka Marie je důchodkyně.”

O soukromí: “Mám manželku Helenu (39) a jsme spolu celkem asi 17 let. A i po těch letech se mi pořád velmi líbí…”

Tip na vítěze: To si teď netroufám odhadnout, o dalších kategoriích moc nevím.”